Wycieczka 5 dniowa, Szlakiem Wina i Starych Zamków

with Brak komentarzy

Pałacowo, Agencja Podróży Nieśpiesznych zaprasza Państwa na wycieczkę, na którą 🙁 już nie ma miejsc i przyjmujemy tylko na listę rezerwową. Ktoś zatem może zapytać: po co więc publikować ten post? Ano po to, że obiecałam i to publikuję, poza tym zależy mi na tym żeby się z Państwem podzielić tym co robię. A do tego zależy mi żeby przeprowadzić mini ankietę.  Tak więc jeżeli  jesteście Państwo z okolic Piaseczna lub Warszawy,  lub w ogóle gdzieś na trasie Łódź – Warszawa  i chcielibyście w takiej lub bardzo podobnej wycieczce wziąć udział , w okresie między  15 sierpnia a 15 września,  proszę do mnie napisać, ponieważ jestem ciekawa, czy byli by chętni. Jeżeli będą, to  taką wycieczkę zrobię. Zorganizowanie podobnego programu wiąże się z zapłaceniem wysokich zaliczek za usługi hotelowe i chciałabym być pewna czy znajdę chętnych.  Zainteresowanych proszę o e-maila lub telefon do mnie. 

Ale jakby ktoś się chciał ze mną wybrać to jeszcze mamy kilka wolnych miejsc na wycieczkę Szlakiem Kopernika i innych atrakcji Warmii i Mazur, szczegóły znajdziecie w tym linku:  https://palacezamkidwory.com/wycieczka-szlakiem-kopernika-i-innych-atrakcji-warmii-i-mazur/

lub na wycieczkę na Podlasie i do Wilna,  i szczegóły znajdziecie po tym linkiem: https://palacezamkidwory.com/wycieczka-na-podlasie-i-do-wilna/

A pozwólcie teraz że przedstawię program wycieczki „Szlakiem Win i Starych Zamków” 

Termin: 31 lipca (poniedziałek) – 04 sierpnia (piątek)  

A oto i program:

Park Mużakowski zdjęcie z oficjalnej strony
Park Mużakowski zdjęcie ze stronyhttps://parkmuzakowski.nid.pl/
Dzień Pierwszy:

wyjazd o 06:00 rano z Aleksandrowa Łódzkiego, Pabianic  i przejazd do Zielonej Góry. Spacer z przewodnikiem po mieście a następnie przejazd do winnicy w Nowej Soli na degustację wina i obiad z produktów kuchni regionalnej.  Po winnym relaksie przejazd do Bolesławca, spacer po mieście i poznanie jego atrakcji w tym najdłuższego wiaduktu kolejowego w Europie.  Na końcu przejazd na nocleg do zamku Kliczków.  Dla chętnych jest możliwość skorzystania z zabiegów SPA,  ze specjalną zniżką,

Dzień Drugi:

Dzień zaczynamy śniadaniem i ok. godz. 09 wyjeżdżamy do Parku Mużakowskiego, wpisanego na listę dziedzictwa UNESCO, jednakże po drodze obejrzymy pałac w Żaganiu, odwiedzimy poaugustyński klasztor w którym znajduje się piękna zabytkowa klasztorna biblioteka, i zewnątrz obejrzymy pałac w Żarach.  W Parku Mużakowskim, zaś podziwiać jeden z piękniejszych parków krajobrazowych w Europie, który częściowo znajduje się po stronie polskiej, częściowo po niemieckiej. W trakcie wycieczki przewidziany jest obiad.   Następnie przejedziemy do Pałacu w Łagowie, koło Zgorzelca na nocleg.

Dzień Trzeci:
Zamek Kliczków, zdjęcie ze strony https://kliczkow.com.pl/
Zamek Kliczków, zdjęcie ze strony https://kliczkow.com.pl/

Jak zwykle zaczynamy śniadaniem a o godz. 08:00 wyjeżdżamy na podbój Saksonii czyli do Miśni i Drezna. Po obu miastach przewidziany jest spacer z przewodnikiem. Dodatkowo w Miśni będziemy zwiedzać muzeum porcelany, a w Dreźnie będziemy podziwiać klejnoty królewskie w Skarbcu. Zaplanowany jest też wolny czas na kawę bądź niemieckie piwo na Rynku w Dreźnie.  W godzinach wieczornych powrót na nocleg do Pałacu w Łagowie.  W trakcie wycieczki przewidziany jest obiad.

Dzień Czwarty: 

Śniadanie a ok. godz. 09:00 przewidziane jest zwiedzanie Zgorzelca i Gorlitz, które jednym w piękniejszych miast Saksonii. Popołudniu przejedziemy do Zamku Czocha, gdzie będzie również nasz nocleg. Zaplanowane jest dzienne zwiedzanie zamku i jego okolic, ale dla osób rządnych wrażeń i tych co się chcą spotkać ze słynną Brunhildą, jest możliwe zwiedzanie nocne.  Oczywiście w ciągu dnia przewidziany jest obiad.

Zamek Czocha,  zdjęcie ze strony https://zamekczocha.com/zwiedzanie/
Zamek Czocha, zdjęcie ze strony https://zamekczocha.com/zwiedzanie/
Dzień Piąty: 

Śniadanie i ok. godz. 09:00 wyjazd do Kościoła Pokoju w Jaworze. W Polsce najsłynniejsze są dwa tego typu obiekty, które są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.  Jednym z nich jest właśnie Kościół w Jaworze.  Następnie przejazd do jednego z najsłynniejszych pocysterskich zespołów klasztornych, który ma drugą co do długości fasadę w Europie – do  Lubiąża. To tutaj Bogusław Wołoszański, nakręcił kilka odcinków swojego programu „Sensacje XX wieku”, a Michael Jackson chciał zmienić klasztor na park rozrywki.  I na końcu pojedziemy w dolinę Baryczy, do Milicza na degustację wyjątkowego Karpia Milickiego.  Ok 21:00  powrót  do Aleksandrowa.

Cena 1600.00 

Cena obejmuje:

Noclegi:

1 nocleg na Zamku w Kliczkowie, okolice Bolesławca  (nocleg na zamku)

2 noclegi w Kompleksie Pałacu Łagów (nocleg w hotelu na terenie pałacowym)

1 nocleg na Zamku Czocha.

Posiłki:

4 śniadania i 5 obiadów w ciągu dnia, oraz degustację wina (dzień 1)

Wstępy:

Wszystkie wstępy do obiektów na terenie Polski.

Ponad to:

Przejazdy autokarem po całej trasie,  ubezpieczenie,  opieka pilota, przewodnictwo, zestawy słuchawkowe tourguide.

Uwaga:

Na wstępy do Muzeum Porcelany w Miśni i Skarbca w Dreźnie, należy zabrać ze sobą ok. 30 EUR, które będzie zbierane na dzień przed zwiedzaniem.

Cena NIE Obejmuje:

  • Kolacji, które są możliwe w obiektach noclegowych,
  • Zabiegów SPA w Zamku w Kliczkowie, na które uczestnicy naszej wycieczki mają 10% zniżki
  • Nocnego zwiedzania Zamku Czocha

W przypadku pytań proszę o e-mail: szutenbachemilia@op.pl lub o telefon: 693 563 621

Zostaw Komentarz