Wycieczka szlakiem Kopernika i innych atrakcji Warmii i Mazur

with Brak komentarzy

Kiedy prowadzę wykłady, czy czasami w e-mailach jakie dostaję od Państwa, padają zapytania, czy organizuję jakieś wycieczki.

Tak, oczywiście organizuję wycieczki.  I poniżej możecie znaleźć Państwo  program 3 wycieczek, na które chciałabym Państwa zaprosić.  Ważne jest to, że wyjazd jest w Aleksandrowa Łódzkiego.  Jednakże jeżeli będą chętni z Łodzi lub jej okolic, to postaramy się tak zorganizować trasę przejazdu, żeby zabrać te osoby.

Wycieczka 1:

Lidzbark Warmiński zamek , fot. Emilia Szutenbach
Lidzbark Warmiński zamek , fot. Emilia Szutenbach

Wycieczka szlakiem Kopernika i innych atrakcji Warmii i Mazur 

Termin: 29 kwietnia (sobota) – 01 maj (poniedziałek) 

Ponieważ w tym roku obchodzimy 550 rocznicę urodzin naszego wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika, agencja turystyczna Pałacowo, chciałaby Państwa zaprosić na wycieczkę przybliżającą postać tego wybitnego Polaka, ale również tereny z którymi Kopernik był związany. A ponieważ podróż jest dość daleka, warto skorzystać i doświadczyć innych atrakcji Warmii i Mazur. Tak więc przepłyniemy się fragmentem kanału Elbląskiego, poznamy miejsce spalenia ostatniej czarownicy w Europie ale również wysłuchamy koncertu organowego w przepięknym Sanktuarium w św. Lipce.

Dzień Pierwszy 29.04.2023

Wyjazd z Aleksandrowa o 06:00 rano  i przejazd do Torunia. W Toruniu, skupimy się zwiedzaniu miejsc związanych z Mikołajem Kopernikiem. Odwiedzimy Dom Kopernika, miejsce jego chrztu i pójdziemy na toruński rynek. po którym też przecież nasz bohater  spacerował. Ponieważ, jest to wycieczka związana z Kopernikiem, nie będziemy zwiedzać całego miasta ale tylko miejsca związane z Kopernikiem. Następnie pojedziemy do Olsztyna, przez Lubawę, gdzie zatrzymamy się na chwilę, aby z zewnątrz zobaczyć ruiny zamku biskupów chełmińskich w Lubawie, który Kopernik również odwiedzał.  W Olsztynie będziemy zwiedzać muzeum zamkowe, gdzie  znajduje się wyrysowana przez niego tablica astronomiczna, która zachowała się do naszych czasów.  Po wizycie w zamku, będzie czas na spacer po mieście a następnie pojedziemy do Ostródy na obiadokolację i nocleg.

Dzień Drugi 30.04.2023
Toruń, pomnik Mikołaja Kopernika fot. Emilia Szutenbach
Toruń, pomnik Mikołaja Kopernika fot. Emilia Szutenbach

Dzień zaczynamy śniadaniem a po nim  krótkim spacerem po Ostródzie. Następnie wyjazd do Buczyńca, gdzie zaczyna się nasz rejs Kanałem Elbląskim. Rejs kończymy w Jelonkach i stamtąd udamy się do Fromborka, który jest chyba najważniejszym miastem na szlaku kopernikowski.  Tutaj będziemy zwiedzać katedrę fromborską, miejsce spoczynku Mikołaja Kopernika i odwiedzimy miejsca gdzie mieszkał. Kolejnym punktem będzie przejazd do Lidzbarka Warmińskiego gdzie będziemy mieli obiadokolację i nocleg.

Dzień Trzeci 01.05.2023

Po śniadaniu zaplanowane jest zwiedzanie Lidzbarka Warmińskiego i zamku biskupów, gdzie mieści się muzeum zamkowe.  Zamek jest związany nie tylko z Mikołajem Kopernikiem, ale również jego  mieszkańcem był słynny polski bajkopisarz Ignacy Krasicki. Z Lidzbarka pojedziemy do małego gotyckiego miasteczka Reszel, gdzie na tutejszym zamku została spalona ostatnia w Europie czarownica. A później, żeby zapomnieć o czarownicach pojedziemy do Św. Lipki,  pięknego barokowego sanktuarium, gdzie wysłuchamy między innymi koncertu organowego. I żeby było też coś dla ciała, na koniec spróbujemy potraw kuchni warmińskiej.  Powrót do Aleksandrowa ok. 22:00.

Cena :  920.00 zł. 
Cena Obejmuje:

2 noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami. 1 Obiad w ostatnim dniu wycieczki. Wstępy do zwiedzanych obiektów, rejs Kanałem Elbląskim, przejazd autokarem, ubezpieczenie, opieka pilota i przewodnika,  zestaw słuchawkowy tourguide.

Wszelkie informacje można uzyskać kontaktując się ze mną, dane znajdziecie Państwo w zakładce kontakt:

Kontakt

Proszę o telefon, ewentualnie e-maili szutenbachemilia@op.pl

Zostaw Komentarz