Wycieczka – Pałace Łodzi

with 2 komentarze
Łódź, Pałac Scheiblera. fot. Emilia Szutenbach
Łódź, Pałac Scheiblera. fot. Emilia Szutenbach

Bardzo wielu osobom Łódź nie kojarzy się najlepiej. Często wynika to z tego, że ludzie którzy odwiedzili to miasto, dawno temu, nie znaleźli niczego co mogłoby im się podobać. Już sam Władysław Reymont nadał Łodzi, łatkę miasta trudnego, potem komuniści zrobili z niej „czerwone” miasto a na koniec afera ze „skórkami” sprawiła że Łódź kojarzyła się tylko źle.

Ja pochodzę z Aleksandrowa Łódzkiego i z Łodzią byłam związana prawie od zawsze.  Pamiętam wyprawy do „Centralu”, czy na Górniak – żeby kupić sobie pierwsze jeansy.  Łódź dla mnie była piękna, choć to piękno było bardzo głęboko ukryte. Dla małego dziecka, monumentalne kamienice na Piotrkowskiej czy Kościuszki, robiły ogromne wrażenie. Później, gdy zrobiłam kurs przewodnika po Łodzi, odkryłam fascynującą historię tego miasta,  miasta, które potrzebowało tylko 100 lat żeby z zapyziałej mieściny stać się jedną z największych metropolii naszego kraju.  Musiała to być ogromna siła ludzi, którzy to miasto tworzyli.  I dlatego chciałabym zaprosić na kameralną wycieczkę, podczas której przybliżę dzieje pałaców i miejsc związanych z wielkimi łódzkimi fabrykantami. 

Wycieczka 08 lipca,  wyjazd z Piaseczna i Warszawy w godzinach porannych.  

Przejazd do Łodzi. Zwiedzanie rozpoczniemy spacerem w okolicy Placu Zwycięstwa, od Pałacu Scheiblera i Szkoły Filmowej. Następnie przejdziemy sobie przez Park Źródliska i zabytkowe osiedle robotnicze Księży Młyn do Willi Herbsta.  Ten piękny miejski łódzki pałac będziemy zwiedzać wraz z przewodnikiem muzealnym.  Następnym punktem będzie przejazd na Piotrkowską i krótki spacer tą najsłynniejszą łódzką ulicą.  Potem przejedziemy do Muzeum Miasta Łodzi i odwiedzimy wnętrza Pałacu Poznańskiego. Wycieczkę zakończymy czasem wolnym w Łódzkiej Manufakturze. Będzie to czas na odpoczynek lub posiłek w jednej z tutejszych restauracji.  

Koszt: 170 zł. przy 20 osobach

W cenie: przejazd autokarem, bilety wstępu, przewodnik, ubezpieczenie. Zapisy szutenbachemilia@gmail.com lub telefonicznie pod numerem 693 563 621

Łódź, Willa Herbsta. fot. Emilia Szutenbach
Łódź, Willa Herbsta. fot. Emilia Szutenbach

2 Odpowiedzi

 1. Magdalena
  | Odpowiedz

  Witam
  W planie jest pałac i willa, a co z secesją ? 3 razy …naj.
  Do Łodzi z W – wy jest tak blisko.
  Czy może być tylko 20 osób ?
  Pozdrawiam Magdalena Krajewska

  • Emilia
   | Odpowiedz

   🙂 ja pokazuję Łódź ze strony pałacowej….. ” Łódź od nieznanej – pałacowej strony”. Ale trochę secesji też będzie.
   Wycieczka na 20 -23 osoby -bo bardzo bym chciała żeby było kameralnie 🙂
   🙂 a może ma Pani ochotę z nami pojechać? Serdecznie zapraszam – czy raczej jest Pani Łodzianką? 🙂

Zostaw Komentarz