Pałace Mazowsza cz. I Kiernozia i Walewice czyli historia Marii Walewskiej podcast

with Jeden komentarz

Dzisiaj, dla odmiany, chciałabym zaprosić do wysłuchania mojego pierwszego podcastu. Muszę przyznać, że wydawało mi się że nagrywanie podcastu będzie łatwiejsze. Niestety nie było, do tego doszedł całkiem spory stres i nie będę mówiła ile razy nagrywanie poprawiałam, przerabiałam i tak dalej.  Będę bardzo wdzięczna za Wasze konstruktywne opinie, bo szczerze mam nadzieję, że na tym 1 odcinku się nie skończy.

Tak jak obiecałam w podcaście, poniżej znajdziecie listę książek, które są między innymi wspomniane przeze ze mnie ale też  inne z których korzystałam .

 1. Marian Brandys ” Kłopoty z Panią Walewską”
 2. Anetka z Tyszkiewiczów Potocka-Wąsowiczowa „Wspomnienia Naocznego Świadka”
 3. Hubert d’Ornano „Od Marii Walewskiej do Sisleya. Piękno bez granic”
 4. Andrzej Zahorski „Napoleon”

Jerzy Skowronek „Książę Józef Poniatowski”

I oczywiście galeria zdjęć Pałaców w: Kiernozi, Walewicach i Kamieńcu Suskim

 

Jedna odpowiedz

 1. Alicja
  | Odpowiedz

  Od Montresor do Kiernozi – czytając książkę Potomkowie Szczęsnego, dzieje fortuny Potockich z Tulczyna , zapragnęłam zobaczyć zamek w Montresor i tak przypadkowo trafiłam na Pani stronę o pałacach, zamkach i dworach Mazowsza. Jestem pod wrażeniem Pani wiedzy i pasji,przyjemnie czyta się o zamkach i dworkach.Bardzo dziękuję , że mogłam wysłuchać opowiadania o Marii Walewskiej. Byłam w Paryżu, na cmentarzu Pere-Lachaise, przed kaplicą rodziny d’Ornano,gdzie podobno jest serce w urnie Marii Walewskiej /Łączyńskiej/. Załuję,że nie zwiedziłąm zamku w Montresor i żałuję, że mieszkam 500 km od Warszawy i nie mogę brać udziału w wycieczkach z Panią po zamkach i dworach Mazowsza.
  łączę serdeczne pozdrowienia
  Alicja Szeremeta

Zostaw Komentarz